GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11687275
nr 1168 7275
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Vas, Signerad och daterad 1917, sgrafittodekor, höjd: 40 cm
Kondition: litet fotnagg
Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 12 mars 2018
kl 20:04:39
9/3 23:04:04